Biegi Uliczne   Naprawa Turbosprężarek   Dieta Sportowców   Capoeira Rzeszów   Badminton   Tenis Rzeszów   MTB Rzeszów   Bilety Autokarowe  
  
  STRONA GŁÓWNA
  Forum Biegowe
  Bieg Majowy 2010
  KALENDARZ BIEGÓW
  Trasy New Balance
  REGULAMINY BIEGÓW
  WYNIKI BIEGÓW
  GALERIE ZDJĘĆ
  ARCHIWUM
  LINKI
  Ciekawe artykuły
  Kontuzje w Bieganiu
  Zapalenie Achillesa
  KONTAKT
 
 


Trasy Biegowe w Rzeszowie - New Balance

Poniżej prezentujemy materiał jaki ukazał się we wrzesniowym numerze miesięcznika Bieganie, dotyczący tras biegowych w Rzeszowie opracowanych wspólnie z firmą New Balance. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

"Podobno Rzeszów to najczystsze miasto w Polsce. Tym bardziej miło będzie nam zrobić podczas wizyty w tej miejscowości kilka kilometrów biegiem. Najciekawsze ścieżki biegowe w tym mieście prezentuje firma New Balance, której siedziba znajduje się właśnie w stolicy Podkarpacia."

1. Bulwarami nad Wisłokiem
Startujemy z alejki nad Wisłokiem, na wysokości Hali na Podpromiu. Biegniemy w górę rzeki, mijając rekreacyjny park na bulwarach. Z prawej przebiegamy obok boiska treningowego Stali Rzeszów (doskonałe miejsce na przebieżki) i wybiegamy po schodkach na chodnik prowadzący wzdłuż ulicy Powstańców Warszawy. Kierujemy się w lewo i zaraz za zaporą widzimy nowo powstały park z alejkami. Skręcamy w lewo z chodnika i biegniemy aż do kładki na Wisłoku; przebiegamy przez nią na drugą stronę (chętni mogą dorobić jeszcze kilka pętelek w parku) i tą samą drogą wracamy w okolice punktu startu. Trasa asfaltowa, można korzystać z trawnika wzdłuż alejek. Latem jest tu sporo owadów – polecamy okulary!


2. Dookoła Lisiej Góry
Startujemy w centrum położonego nad Wisłokiem parku (przy brodziku). Asfaltową alejką kierujemy się w stronę zapory. Aby przedostać się na drugą stronę ulicy Powstańców Warszawy, korzystamy z położonego 200 metrów w prawo przejścia dla pieszych. Wyasfaltowaną alejką lub szerokim trawnikiem biegniemy dalej wzdłuż zalewu i szerokim łukiem obiegamy Lisią Górę. Dobiegamy do klubu kajakowego, z lewej towarzyszą nam rozlewiska – siedlisko wielu gatunków ptaków. Po około 3 km docieramy do końca betonowej ścieżki i skręcamy w prawo. Przebiegamy przez kładkę, z której kierujemy sią na wprost, by dotrzeć do drogi, która prowadzi nas w powrotnym kierunku. Wbiegamy na teren rezerwatu na Lisiej Górze. Można tutaj znaleźć kilka krótkich tras crossowych ze stromymi zbiegami i podbiegami. Z Lisiej Góry wracamy drogą wzdłuż muru otaczającego WSK Rzeszów. Trasa asfaltowa, szutrowa, trawiasta.

3. Na szczyt Matysówki

Zaczynamy spod parkingu przy hipermarkecie Tesco. Przebiegamy skrzyżowanie z ulicą Rejtana, potem w prawo w stronę Katedry. Dobiegamy do odchodzącej w lewo ulicy Łukasiewicza. Na skrzyżowaniu na końcu ulicy skręcamy w prawo i, mijając zabudowania dawnej Cerkwi, docieramy do uliczki Zelwerowicza. Biegniemy nią do końca i skręcamy w prawo, aby obiec zabudowania domu wąskim szpalerem wśród drzew i krzewów. Po kilku zakrętach docieramy do ostrego podbiegu. Polną ścieżką wybiegamy na zbocze, w połowie skręcamy w prawo, w stronę zamieszkałego gospodarstwa a następnie w lewo. Ścieżka zmienia się w polną drogę, która doprowadzi nas do kamienistej drogi Biała – Matysówka – Obszary Kielnarowskie. Wzdłuż drogi prowadzi niebieski szlak turystyczny do Dynowa. Podbiegamy dalej kamienistą drogą, docieramy na szczyt i biegniemy dalej wijącym się wśród pól duktem. Z prawej piękna panorama, w dole Tyczyn, Kielnarowa i Borek Stary. Docieramy do kolejnego wzniesienia, krzyżówki ze studnią i zawracamy. Nawierzchnia: asfaltowa, trawiasta, szutrowa i kamienista.