Zdrowa dieta w pudełkach

Dieta pudełkowa ma swoich licznych zwolenników, szczególnie wybierana jest przez osoby aktywne, zapracowane oraz ceniące zdrowe zbilansowane i regulalne posiłki. Bieganie i inne inne aktywności fizyczne wymagają nie tylko dyscypliny, ale też odpowiednio zbilansowanej diety.
Dlaczego warto skorzystać ze sprawdzonego dobrego cateringu dietetycznego, zacznijmy od zalet takiego rodzaju diety.

Zalety diety pudełkowej

  • Różnorodność – każdy znajdzie idealną dietę dla siebie. Jeżeli chcemy dietę tradycją, lecz w zdrowszej wersji, możemy wybrać dietę standard, jeżeli uprawiamy dużo sportu, powinniśmy się zdecydować na dietę sport. W przypadku gdy chcemy schudnąć, idealnym wyborem byłoby zakupienie diety odchudzającej, a jeśli jesteśmy wece, powinniśmy wypróbować dietę wege lub wege&fish. Mało tego, mamy możliwość wybrać sobie jak dużo kalorii dziennie chcemy przyjmować. Czy przykładowo 1200 lub 1500, mając zamiar zrzucić kilogramy, czy też chcemy utrzymać naszą dotychczasową wagę (2000, 2500 lub 3000 kcal). Dowolność oraz brak narzuconych ograniczeń sprawiają, że dobór diety cateringowej staje się przyjemnością.
  • Czas – zamiast spędzać każdego dnia kilka godzin w kuchni gotując, a później szorując brudne naczynia, możemy wyjść na rower, spotkać się z przyjaciółmi lub zrelaksować się w wannie. Bowiem każdego ranka, dostawca diety pudełkowej doręczając nam ją pod dom, zapewnia nam dodatkowe kilka godzin więcej wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na co tylko pragniemy. Z pewnością nie wrócimy do błądzenia między półkami supermarketu czy też myciu niezliczonej liczby naczyń i przyrządów, potrzebnych do gotowania w kuchni. Gotowe danie z pudełka wystarczy podgrzać na patelni, w garnku czy w mikrofalówce, a niektórych z nich nawet nie trzeba przygrzewać, bowiem można je spożyć na zimno. Jest to prawdopodobnie największa zaleta diet pudełkowych.
  • Zdrowie – bez pomocy cateringu dietetycznego, mało prawdopodobne jest, abyśmy odżywiali się tak wartościowo, ponieważ wymaga to pokładu dużej ilości czasu i pieniędzy. Dania przygotowywane przez specjalistów i przepisy opracowywane przez wykwalifikowanych dietetyków gwarantują zbilansowaną i pełnowartościową dietę, nad którą nie musimy się „głowić” i nie musimy spędzać kilku godzin przy półkach z ekologiczna żywnością w supermarkecie. Każdy dzień to 5 zdrowych, bogatych w witaminy i wartości odżywcze dań, które będą cieszyć zarówno nasze ciało, jak i dusze. W zdrowym ciele, zdrowy duch – czyż nie?
  • Kalorie i figura – kucharze przygotowujący dla nas dania każdego dnia, ściśle przestrzegają wyznaczonego przez nas limitu kalorycznego. Jeżeli my również nie skusimy się na podjadanie między pudełkowymi daniami, z pewnością osiągniemy nasz cel jakim może być utrzymanie dotychczasowej figury lub stracenie kilku kilogramów. Dodatkowo będziemy wyglądać bardziej smukło i zgrabnie, ponieważ w cateringu pudełkowym nie ma miejsca na ciężkie potrawy, które powodują u nas wzdęcia, gromadzenie się wody czy tłuszczu.
  • Poznawanie nowych smaków – specjaliści, którzy komponują dla nas jadłospisy na każdy dzień, dbają o to, aby były one niebanalne i zaskakujące. Na diecie pudełkowej możemy spotkać wiele egzotycznych potraw i przypraw, których nigdy nie mieliśmy okazji albo odwagi spróbować. Spotkamy też z pewnością takie połączenia różnych składników, o których nawet nie pomyśleliśmy, że w takiej kombinacji mogą wyśmienicie smakować. Krótko mówiąc, godząc się na taką dietę, poszerzamy nasze kulinarne horyzonty.

Wypróbuj dietę pudełkową i przekonaj się sam, jakie zalety niesie za sobą całodniowa dieta pudełkowa.