TERMIN I MIEJSCE

W dniu 22 czerwca br. w Dynowie odbędzie się TRZECIA już edycja imprezy biegowej pod nazwą ULTRA PRZESILENIE. Z roku na rok bieg ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz sympatią biegaczy, dlatego też jego organizatorzy dokładają wszelkich starań, by nie tracił on na atrakcyjności.

Z myślą o zaspokojeniu potrzeb uczestników wraz z trzecią edycją pojawił się również trzeci dystans.

Obok tras o długości ok. 30 i 50 km, biegacze będą mogli się również zmierzyć z dystansem o długości ok. 70-ciu km.

ULTRA PRZESILENIE Dynów

HISTORIA I LOGO

Nazwa imprezy pochodzi od LETNIEGO PRZESILENIA, czyli najdłuższego dnia w roku, które występuje w okolicach 20-21 czerwca i jest to jednocześnie pierwszy dzień astronomicznego lata.

Logo z biegu również odnosi się do tego „wydarzenia”, o czym świadczy jego dwojaka symbolika.

  • Jego centrum wypełnia głowa byka, będąca herbem miasta Dynów. Jest to pamiątka corridy, o której krąży lokalna legenda. Jest ona otoczona wieńcem, który, jak głosi legenda, puszczany był na wodę przez panny w noc świętojańską.
  • Jego ostre krawędzie symbolizują płomienie ogniska – SOBÓTKI, które również, jak głoszą podania, palone były w tą noc. Całe logo jest utrzymane w czarno-białej kolorystyce, symbolizującą dzień i noc.

Start odbędzie się z pięknego dynowskiego rynku, który po renowacji zachwyca zarówno własnych mieszkańców, jak i przyjezdnych gości. Jego głównym walorem jest przepięknie oświetlona fontanna oraz postawny pomnik króla Władysława Jagiełły.

DYSTANS I PRZEWYŻSZENIA

ULTRA PRZESILENIE DynówStart biegów na najdłuższych dystansach, tj. 70 km (NOC KUPAŁY) oraz 50 km (SOBÓTKA) odbędzie się o godzinie 3:30, by już na pierwszym wzniesieniu, mogły przywitać uczestników pierwsze tego dnia promienie słońca. Z pewnością wielu biegaczy to wydarzenie pobudzi do bardziej wytężonego biegu.

Przewyższenia na tych trasach wynoszą odpowiednio: ok. 2000m + oraz 1350m +, a limity czasu, na ich pokonanie to 12 i 9 godzin. Dodatkowo został jeszcze przewidziany limit czasu na połowie trasy, by usprawnić przebieg zawodów, a tym samym w pełni odpowiedzialnie zarządzać bezpieczeństwem uczestników.

Dla najkrótszego dystansu, tj. 30 km (ŚWIĘTOJANKA 915m +) limit całego czasu biegu to 5:30 godzin.

UCZESTNICY

Wyznaczony został także limit osób, które będą mogły wziąć udział w tej jakże niezwykłej imprezie. Są to mianowicie (od najdłuższego) 50, 100 oraz 150 osób, dlatego, jeśli jest jeszcze ktoś, kto chciałby wziąć udział w tym pięknym wydarzeniu, organizatorzy bardzo proszą o jak najszybsze zapisy oraz opłacenie startu, co gwarantuje możliwość wzięcia udziału w zawodach.

TRASY

ULTRA PRZESILENIE jest kameralną imprezą skierowaną do wszystkich tych, którzy znudzeni są pokonywaniem szybkich kilometrów po twardych, asfaltowych nawierzchniach.

Trasy tego biegu prowadzą przede wszystkim po malowniczych i niezwykle przyjaznych pagórkach otaczających Dynów i jego okolice, bogatych nie tylko w walory przyrodnicze, gdyż są to także tereny obarczone niezwykłą historią.ULTRA PRZESILENIE Dynów

Miłośnicy przyrody nie będą zawiedzeni, gdyż 90% każdej z tras biegnie:

  • przez lasy,
  • wzdłuż łąk i pastwisk,
  • a także „granią” wzgórz,

co dostarczy wielu niezwykłych wrażeń i pięknych przeżyć.

W chwilach zwątpienia otaczająca natura pozwoli zapomnieć o zmęczeniu, a w zamian dostarczy brakującej już energii. Każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.