TERMIN I MIEJSCE

Zapraszamy wszystkich biegaczy – tych profesjonalnych jak i również amatorów do uczestnictwa w biegu „Półmaraton Blizna”, który odbędzie się 5 sierpnia 2018 w miejscowości Blizna koło Ropczyc na Podkarpaciu.

Start zawodników nastąpi z bramy Parku Historycznego Blizna o godz:
9:00 – Bieg na dystansie około 5km (V-1)
9:10 – Półmaraton około 21 400m (V2)

Meta będzie znajdować w bramie Parku Historycznego Blizna, czyli w tym samym miejscu co start.

półmaraton Blizna

Biuro Zawodów będzie się mieścić budynku tuż obok Parku Historycznego Blizna (z prawej strony głównej bramy). Biuro będzie czynne od godziny 7:00 – 8:30

DYSTANS I PRZEWYŻSZENIE

Trasa będzie podzielona na krótką trasę o odległości 5 km oraz na trasę długą o dystansie 21 km. Cała trasa zlokalizowana jest na terenach, gdzie w latach okupacji hitlerowskiej montowano i wystrzeliwano niemieckie latające pociski V-1 i rakiety V-2, czyli tzw. tajną broń Hitlera. Blizna była też poligonem doświadczalnym dla przyszłych technik, które umożliwiły pokojowy podbój kosmosu.

Obecnie działający tu Park Historyczny Blizna służy pamięci i pojednaniu narodów polskiego i niemieckiego, które przeszły trudną i tragiczną drogę w historii swojego sąsiedztwa. Półmaraton jest organizowany ku czci żołnierzy Armii Krajowej, który przyczynili się do złamania tajemnicy broni V-1 i V2.

trasa półmnaratonu
Długa trasa

Pobliskie uroki tras dla biegaczy wstępnie mogli poznać już zawodnicy, którzy w marcu 2018 uczestniczy w Biegu Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Gdzie w przeciągu kilku dni na ten bieg wszystkie dostępne miejsca zostały zarezerwowane. Obecnie najdłuższa trasa została wydłużona i prowadzi przez całkiem nowe miejsca, a całość wydarzenia będzie jeszcze lepiej przygotowana. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

TRASY

Trasa biegu będzie zlokalizowana przy Parku Historycznego Blizna, czyli autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2. Trasa półmaratonu biegnie przez mało uczęszczane drogi i leśne ścieżki przez co można w spokoju i bezpiecznie biec przez oznaczą trasę.

półmaraton blizna

PO BIEGU

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w “IX Piknik Militarny w Bliźnie” a w programie m.in.:

  • inscenizacja historyczna,
  • zabytkowe pojazdy,
  • grupy rekonstrukcyjne.