Dzisiaj o godzinie 11 miało miejsce otwarcie nowej, tartanowej ścieżki biegowej na rzeszowskich bulwarach.

Piękna jesienna pogoda towarzyszyła Prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi podczas otwarcia nowego odcinka tartanowej ścieżki biegowej nad Wisłokiem w Rzeszowie. Ponad 500 metrowy odcinek bieżni kosztował miasto 780 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że piękny pomarańczowy tartan prezentował się dzisiaj wyśmienicie! Pracownikom Urzędu Miasta w Rzeszowie i zaproszonym gościom dopisywał dobry humor. Ścieżka została przetestowana przez biorącą udział w otwarciu Matyldę Kowal i Renatę Grabską. Towarzyszył im także Pan Marek Gajewski, długodystansowiec z grupy biegowej w Rzeszowie.

Podczas otwarcia nie zabrakło również młodzieży trenującej w sekcji lekkiej atletyki w klubie CWKS Resovia Rzeszów. Wszyscy zapamiętali słowa Prezydenta, który za sugestią Matyldy Kowal zwrócił się do swoich urzędników o pomoc w przygotowaniu koncepcji kolejnego odcinka bieżni tartanowej nad Wisłokiem. Miejmy nadzieję, że uda się ten projekt kiedyś zrealizować i ścieżka będzie mogła pełnić także funkcję treningową dla osób uprawiających bieganie z nutką zacięcia sportowego. Na ten moment przygotowany odcinek jest odrobinę za krótki, posiada bardzo ostre zakręty, co uniemożliwia prowadzenie szybszego treningu interwałowego na odcinkach dłuższych niż 300 metrów. Zastanawialiśmy się także czy przygotowana bieżnia będzie posiadała odmierzone odcinki?

Tartanowa ścieżka dla biegaczy ma 546 m długości, 2.5 metra szerokości i została wykonana przez rzeszowską firmę MPDiM

Zobacz nagranie z otwarcia:

Podczas uroczystości Mirosław Wierzbicki z stowarzyszenia RunRzeszow zapraszał wszystkich do udziału w imprezach biegowych, które odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie. A będą to: Bieg na 5-tkę o Puchar Pratt & Whitney oraz Biegi Młodzieżowe (sobota, 7.10.2017), PKO Maraton Rzeszowski (niedziela, 8.10.2017). Piotr Kowal, trener biegów w CWKS Resovia przedstawił wszystkim najzdolniejszą młodzież z V LO w Rzeszowie, trenująca w sekcji LA. Wyróżnione osoby otrzymały okolicznościowe upominki.

Zobaczcie więcej zdjęć z otwarcia ścieżki. Już niedługo pokażemy relację video z otwarcia.