Już w najbliższy weekend w Rzeszowie kolejne święto biegów.

Jeśli lubicie biegać i brać udział w zawodach – to nie możecie przegapić najbliższego weekendu w Rzeszowie! Stowarzyszenie Run Rzeszów, wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa i sponsorami przygotowali mnóstwo atrakcji, zarówno dla młodszych i starszych biegaczy.

Podobnie jak i w roku ubiegłym stowarzyszenie RunRzeszów przygotowało dla wszystkich miłośników biegania 2 dni pełne atrakcji. W sobotę dzień rozpocznie młodzież biegami na 200, 400 i 600 metrów. Głównym punktem programu jest oczywiście bieg na 5 km o puchar Pratt & Whitney. Dzień później – główna impreza weekendu: 5. PKO Maraton Rzeszowski

3. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney

Na 7 października (sobota) na godz. 9.30 zaplanowano Biegi młodzieżowe na 200, 400 i 600 m.
Po ich zakończeniu, w samo południe rozpocznie się 3. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney.
Konkurs odbędzie się w kilku kategoriach: OPEN, Najlepszy Polak i Polka oraz w kategorii wiekowej. Przewidziano także odrębną klasyfikację dla pracowników Pratt& Whitney.

Dla najlepszych biegaczy z danej kategorii przygotowano nagrody pieniężne lub rzeczowe. Sponsorem tytularnym biegu jest firma Pratt & Whitney (dawna WSK Rzeszów). Swojego patronatu udzielił także Urząd Miasta Rzeszowa oraz galeria Millenium Hall.

5. PKO Maraton Rzeszowski

8 października (niedziela) o godz. 9.30 rozpocznie się 5. PKO Maraton Rzeszowski, ze wspólnym startem ale oddzielną klasyfikacją (najlepszy Polak/Polka, najlepszy rzeszowianin/rzeszowianka, studenci). Trasa biegowa będzie liczyła oczywiście 42195 m. Dla zwycięzców z danej kategorii przewidziano nagrody finansowe lub rzeczowe, ponadto wśród uczestników głównego biegu zostaną rozlosowane nagrody.

Sponsorem tytularnym Maratonu jest PKO Bank Polski, a partnerami C. H. Millenium Hall i Urząd Miasta Rzeszowa.

4. PKO Rzeszowska Sztafeta Maratońska

Miłośnicy biegów drużynowych również nie będą się nudzić. 8 października, na trasie 5 PKO Maratonu Rzeszowskiego odbędzie się 4. PKO Sztafeta Maratońska. Nie będzie ona jednak przypominała typowej sztafety, w której biorą udział 4 osoby z drużyny i przebiegają jednakowy dystans. W przypadku tego wyścigu – udział w nim mogą wziąć pięcioosobowe drużyny (z min. jedną kobietą). Bieg będzie odbywał się na dystansie maratonu i zostanie podzielony na 5 odcinków o długości 10 km, 10 km, 7 km, 5 km oraz 10 km.

Partnerami sztafety, podobnie jak miało to miejsce w przypadku maratonu są: PKO Bank Polski, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Galeria Handlowa Millenium Hall.

W roku ubiegłym po raz pierwszy Maraton Rzeszowski wygrali Polacy Mariola Sojda i Przemysław Dąbrowski. Czy w tym roku będzie podobnie?

Regulaminy biegów w Rzeszowie:

Regulamin 3. Biegu na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney

Regulamin 5. PKO Maratonu Rzeszowskiego

Organizatorem wszystkich biegów jest stowarzyszenie Run Rzeszów

Wyniki 3. Biegu na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney 7 październik 2017 – już niebawem

Wyniki 5. PKO Maratonu Rzeszowskiego 8 październik 2017 – już niebawem