Nowość na biegowej mapie Podkarpacia, a w nim miedzy innymi bieg typu alpejskiego na 5,5km, który jest rzadkościa w naszych terenach.

TERMIN I MIEJSCE
Biesy Trail Czady to zawody biegowe rozgrywane prawie w samym sercu Bieszczad. Cała baza zawodów mieści się w Wetlinie, która leży u podnóży Połonin.

Termin zawodów to 6 -7 września 2019r.

DYSTANS I PRZEWYŻSZENIE
Do wybory są 4 biegu na różnych dystansach. W przeciągu dwóch dni jest możliwość wystartowania w dwóch biegach w piątek i w sobotę.

Biesy Trail Czady

W piątek wieczorem na rozgrzewkę albo raczej na  zachód słońca odbędzie się Smerek Vertical ~5,5 km +570m  Nazwa pochodzenie ma oczywiste – bieg na Smerek.  Jeśli tylko pogoda dopisze to widok zachodzącego słońca  z połoniny na pewno zostanie w pamięci.

W sobotę trzy biegi:

  • Stare Sioło Maraton,
  • Paportna Półmaraton,
  • Jawornik Trail.
Nazwa biegu Stare Sioło Maraton ~44km +/- 2023m  najdłuższego, tak zwanego koronnego dystansu wywodzi się od najstarszego przysiółka wsi Wetlina – Stare Sioło przez który prowadzi początek trasy.
Paportna Półmaraton ~20,5km +/- 1067m – nazwa taka ponieważ jednym z miejsc gdzie rozpościera się najładniejsza panorama na tej trasie jest właśnie góra Paportna –  rozległa polana na której można się zatrzymać rozejrzeć dookoła i zobaczyć połoniny, Pasmo Graniczne oraz Pasmo Łopiennika.
Jawornik Trail ~8,5km +/-413m – najkrótszy z biegów. Jawornik (1021m) to szczyt, najwyższy punkt  przez jaki przebiega ta trasa.  Ten bieg został stworzony tak, by każdy kto chciałby spróbować biegania po górach mógł wystartować, zasmakować biegania po górach i ukończyć te zawody z medalem na szyi.Biesy Trail Czady

TRASY
Trasy tych biegów wiodą po terenach Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Nadleśnictwa Cisna. Większość poprowadzona jest po oznakowanych szlakach turystycznych ale są też mniej znane ale równie ciekawe ścieżki w lasach Nadleśnictwa Cisna, gdzie „zwykły” turysta raczej się nie zapuszcza.